Konu: 2016-2017 Yılı Bilim ve Sanat Merkezlerine Yerleştirme Sonuçları

2016-2017 Eğitim öğretim yılından itibaren Bilim ve Sanat Merkezlerimizde eğitimlerine devam edecek öğrencilere yönelik bireysel değerlendirme ve yetenek komisyonları değerlendirmeleri tamamlanmıştır.

Genel Yetenek alanında bireysel incelemeye giren öğrenciler için taban puanlar,

1. ve 2. sınıflar için 140 puan,

3. ve 4. sınıflar için 130 puan olarak belirlenmiştir.

Resim ve müzik alanında değerlendirmeye alınan öğrenciler için taban puan 90 olarak belirlenmiştir.

Yerleşmeye hak kazanan öğrenciler 01 - 09 Eylül 2016 tarihleri arasında kazandıkları Bilim ve Sanat Merkezine kayıtlarını yaptırabilirler.

2016-2017 Yılı Bilim ve Sanat Merkezleri Yerleştirme Sonuçları için tıklayınız.

Cvp: 2016-2017 Yılı Bilim ve Sanat Merkezlerine Yerleştirme Sonuçları

Merhaba, sonuçlara göre oğlum Bilim ve Sanat Merkezine yerleşmeye hak kazandığını ve 1-9 Eylül tarihleri arasında kayıt yapılacağı söyleniyor. Fakat hangi okul olduğu ve nasıl bir program alacağı hakkında bilgi yok. Bu bilgilere nereden ulaşabilirim. Bu sonuca göre ne yapmamız gerektiği konusunda bizi bilgilendirebilir misiniz. Teşekkür ederim.

İyi günler benim oğlumda sınavı kazanmış. Benim öğrenmek istediğim oğlum sınava girdikten sonra tayin nedeniyle şehir değişikliği yaptık. Bu başarı genel bir başarımı oluyor. Yani yeni geldiğimiz şehirdeki BİLSEM'e kayıt yaptırabiliyor muyuz.

ntaskaya Adlı Üyeden Alıntı:

İyi günler benim oğlumda sınavı kazanmış. Benim öğrenmek istediğim oğlum sınava girdikten sonra tayin nedeniyle şehir değişikliği yaptık. Bu başarı genel bir başarımı oluyor. Yani yeni geldiğimiz şehirdeki BİLSEM'e kayıt yaptırabiliyor muyuz.

Evet yaptırabilirsiniz. İl içinde de Bilsem değiştirebiliyorsunuz.

Merhaba, sonuçlara göre oğlum Bilim ve Sanat Merkezine yerleşmeye hak kazandığını ve 1-9 Eylül tarihleri arasında kayıt yapılacağı söyleniyor. Fakat hangi okul olduğu ve nasıl bir program alacağı hakkında bilgi yok. Bu bilgilere nereden ulaşabilirim. Bu sonuca göre ne yapmamız gerektiği konusunda bizi bilgilendirebilir misiniz. Teşekkür ederim. Konu hakkında bilgi verir misniz.

Öncelikle uyum programı ile başlanır. Size en yakın bilseme başvurabilirsiniz.

Teşekkür ederim.

Sonuçlarda genel yetenek puanı yazmıyor 1. Sınıflar için mi geçerli yoksa kimsede mi yazmıyor.Ayrıca geçmiş yıllarda da yazmıyor muydu yoksa bu seneye mi özgü.Son bir soru değerlendirme puanını nasıl öğrenebiliriz.Bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim

Bildiğim kadarıyla kazanamayanlar puanlarını görebiliyorlar. Ama kazananların gösterilmiyor.

MEB güvenlik gereği dışarıdan gelen linklere karşı ana sayfasına yönlendiriyor. Sonuçlar için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://orgm.meb.gov.tr/www/2016-2017-yi … icerik/761

Merhaba,
Benim kızım da bu sene resim bölümünü kazandı. Tuzla'da tam zamanlı bir okulda okumakta ve sanırım en yakın Bilim Sanat Merkezi olan Ataşehir'e kaydolacak. Bu destek eğitimi haftasonu da veriliyor mu? Hafta içi olursa ulaşımı ve/ veya okul ders saatleri ile çakışması nasıl engellenmektedir? Bilgi verebilirseniz memnun olurum. Teşekkürler...

Bilim Sanat Merkezleri , Cumartesi günleri de eğitim veriyor evet.

Hafta içi de saat 15.00 ile 20.00 arası eğitim verdiği için genelde okul saatlerinden sonra olur.