Forum'a geç

Bilim ve Sanat Merkezi

Türkiye Bilim ve Sanat Merkezleri Bilgi Paylaşım Forumu

Giriş yapmamışsınız. Lütfen kayıt olun ya da giriş yapın.

Bilim ve Sanat Merkezi forumu, Bilsem sitesine hoş geldiniz. Bilsem konularında merak ettiğiniz her şeyi sorabilir veya cevaplayabilirsiniz.


Cevap Yaz

Cevap Yaz

Yeni bir cevap yaz

Kullanabileceğiniz araçlar: BBCode Resim

Formu göndermeden önce kalın yazılmış yerler tamamlanmalıdır.

Ziyaretçiler için doldurulması gereken bilgiler


Gerekli bilgiler

Önceki mesajlar (son yazılandan ilk yazılana doğru)

1

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi ve Boğaziçi Üniversitesi ile birlikte yapılacak olan “İnovasyon 5B Bilim Şenliği” başlıklı projede, İnovasyon ana tema olarak ele alınmaktadır. Geliştirme-İyileştirme” anlamına gelen inovasyon konusu Özel Yetenekli bireyleri geleceğe hazırlayan, proje tabanlı bir eğitim merkezi olan Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) için oldukça önemli bir kavramdır. Bu kavramı temel alan tema, 5B olarak kısaltılan, “BEŞİKTAŞ, BİLSEM, BOĞAZİÇİ, BİLİM ve BİZ” kavramları ile zenginleştirilmiştir.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı sonbahar döneminin son haftasında; 3 gün sürmesi planlanan şenlikte; Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’nde görev yapan, zenginleştirilmiş eğitim programları geliştirme konusunda uzman olan eğitimcilerin liderliğinde, 38 adet atölye ve 2 adet konferans gerçekleşecektir. Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin yaptığı bilimsel projeler de şenlikte sergilenecektir. Boğaziçi Üniversitesi Ortaöğretim alan öğretmenliği bölümünün akademisyenleri 6 adet atölye gerçekleştireceklerdir. Ayrıca üniversite robot gösterileri ve bilim adamlarının konferansları ile şenlikte yer alacaktır.

Şenlik süresince Beşiktaş İlçesindeki okulların tamamının şenliği ziyaret etmesi beklenmektedir. Şenlik sırasında 10.000 öğrenci ve veliye ulaşılması hedeflenmektedir

http://www.inovasyon5b.com/

http://www.inovasyon5b.com/wp-content/uploads/2016/04/maxresdefault-1.jpg