Forum'a geç

Bilim ve Sanat Merkezi

Türkiye Bilim ve Sanat Merkezleri Bilgi Paylaşım Forumu

Giriş yapmamışsınız. Lütfen kayıt olun ya da giriş yapın.

Bilim ve Sanat Merkezi forumu, Bilsem sitesine hoş geldiniz. Bilsem konularında merak ettiğiniz her şeyi sorabilir veya cevaplayabilirsiniz.


Cevap Yaz

Cevap Yaz

Yeni bir cevap yaz

Kullanabileceğiniz araçlar: BBCode Resim

Formu göndermeden önce kalın yazılmış yerler tamamlanmalıdır.

Ziyaretçiler için doldurulması gereken bilgiler


Gerekli bilgiler

Önceki mesajlar (son yazılandan ilk yazılana doğru)

2

Bilişim dersi öyg bölümüne hak kazanmış Eylül Naz Okur, Fatih Önder, Feyza Gülsüm Ertemin bu konudaki fikirlerini merak ediyorum. Bilsemin avantajları nelerdir? Bu konuda neler düşünüyorlar bilmek isterim.

1

Bilsem (Bilim ve Sanat Merkezi) gelen öğrencilerin ekstra bazı avantajları olacaktır. Bu başlık altında bu avantajlardan bahsedeceğiz. Zaten öğrencinin bilseme gelmesi bile başlı başına bir avantajdır çünkü bu kurumlarda kendi bilişsel düzeyine uygun deneyler, projeler yapıyor, kendi dengi öğrencilerle sosyal etkinliklere katılıyor, toplum projeleri üretiyor. Bilimsel düşünmeyi ve bu konuda projeler geliştirmeyi öğreniyor.

Tabi tüm bunlar yeterli mi hayır değil. Bilsem öğrencilerinin ekstra avantajları da olacak. Örneğin kimi özel liseler, fen liseleri bu öğrencilere ayrıcalık tanıyacak. Kimisi burs sağlayacak. Kimi yarışma ve eğitimlere katılabilmek için avantaj sağlayacak.

Bunların yanı sıra üniversite sınavında ek puan şimdilik dileklerimiz ve isteklerimiz arasında. Ama üniversitelerde derslerden muaf olunması gündemde. Bilsemde görülen derslerin bir çoğunu tekrar almak zorunda kalmayacak öğrenci.

İtibar açısında da uluslararası geçerliliği olan bilsem öğrencileri bir çok yurt dışı projesinde görev alabiliyor ve almaya da devam edecek.

Bu konudaki düşünce ve isteklerinizi veya bilgilerinizi bu başlık altında devam ettirebilirsiniz.