Forum'a geç

Bilim ve Sanat Merkezi

Türkiye Bilim ve Sanat Merkezleri Bilgi Paylaşım Forumu

Giriş yapmamışsınız. Lütfen kayıt olun ya da giriş yapın.

Bilim ve Sanat Merkezi forumu, Bilsem sitesine hoş geldiniz. Bilsem konularında merak ettiğiniz her şeyi sorabilir veya cevaplayabilirsiniz.


Cevap Yaz

Cevap Yaz

Yeni bir cevap yaz

Kullanabileceğiniz araçlar: BBCode Resim

Formu göndermeden önce kalın yazılmış yerler tamamlanmalıdır.

Ziyaretçiler için doldurulması gereken bilgiler


Gerekli bilgiler

Önceki mesajlar (son yazılandan ilk yazılana doğru)

2

Bilsem müzik sınavı önceki yıllara göre çok daha zor hale geldi. Bunun sebebi de artık soruların bilsemlerin kendi tarafından değil bakanlıktan gelmesinden kaynaklı. Geçen yıl yüzlerce kişiden sadece 2-3 kişi kazanan bilsemler olduğunu biliyoruz.

Puanları 5 juri veriyor ve hakkaniyet açısından mod ortalaması alınıyor. Bu açıdan güvenebilirsiniz. Yanlış bilmiyorsam 85 üzeri olanlar kazanıyordu. Tabi değişim göstermiş olabilir bu durum.

1

Herkese merhaba, yetenekli bir kızımız müzikten değerlendirme sınavına girmeye hak kazandı. Kısa bir süre sonra mülakata girecek. Sınavın nasıl olacağına, neler yapması gerektiğine dair resmi kanaldan video paylaşıldı. Güzel. Benim öğrenmek istediğim buradaki puanlama sistemi nasıl yapılıyor. Örneğin tek ses ya da iki ses kategorisi kaç puan veya ezgi tekrarı tamamı ya da tek bir ezgi kaç puan üzerinden değerlendiriliyor. Daha da önemlisi toplamın ne kadarını yapabilen kazanmış oluyor. (örneğin 100 üzerinden 70 ve üzeri kazanır gibi). Belki bir yerde yazılıysa da ben göremedim. Bilen biri aydınlatırsa çok sevinirim. Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim..