1

Konu: Bir Anda Dünyanın Sonunu Getirebilecek Olaylar

1-BİYOLOJİK SİLAHLAR: Yapay hastalık yaratıcı virüsleri biyolojik silah olarak kullanma çalışmaları insanlığın soyunun tamamen yok olmasına neden olabilir.

3-NANOTEKNOLOJİ: Nanoteknoloji pek çok alanda sorunlara mükemmel çözümler sunuyor. Ancak moleküler düzeyde imalat teknikleri sayesinde herkes dev bir cephaneliğe ve bir silah deposuna, hatta nükleer silahlara bile sahip olabilir.

4-SÜPER YANARDAĞ PATLAMASI: Dünyada onlarca aktif süper volkan var. Bunların birinin patlaması atmosfere devasa kül bulutu yayabilir, Güneş ışınlarını günlerce göremeyebiliriz. Bu tür patlamaların etkisi atom bombasının birkaç katı olabilir.

5-BİLİNMEYENLER: Bilim insanları uzayda yaşayan kötücül medeniyetler gibi bilinmeyen ve bilimsel olarak reddedilemeyecek risklerin de hesaba katılması gerektiğini savunuyor.

6-YAPAY ZEKÂ: Aşırı yapay zeka veya otonom robotlar insanlığın kontrolünden kolaylıkla çıkabilir. Ahlak değerleri olmayan makineler insanlığı yok edebilir.

7-NÜKLEER SAVAŞ: Nükleer savaş çıkma olasılığı geçen yüzyıla göre daha düşük. Ancak nükleer silahları varlığını sürdürüyor ve daha fazla ülke bunlara sahip oluyor. Dolayısıyla bu risk her zaman olacak.
http://i.sabah.com.tr/sb/fotohaber/dunya/dunyanin-sonunu-getirecek-12-olay/6_d.jpg