Konu: BİLSEM BAŞKA BİR DÜNYA

Merhabalar. Ben Zeynep Parla Parmaksız. Beşiktaş Bilsem’de okuyorum. Şimdi sizlere Bilsem adı verilen bu yerde neler yaptığımızı anlatacağım.
    BİLSEM yani Bilim ve Sanat Merkezi, üstün zekalı çocuklara hizmet veren bir yer. Burada değişik derslerle birlikte hangi alanda yeteneğimizin olduğunu keşfediyoruz. Bunu yaparken bir çok arkadaş ve deneyim elde ediyoruz.
Bilsem’e  2 adet sınav ile girliliyor. İlk olarak bir bigi ve gnerl yetenek testi. Bu testin bilgi kısmında Türkçe ve Matematik soruları ve iken genel yetenek kuısmında daha çok şekil ve örüntü soruları görmek mümkün. İkincisi ise bir zeka sınavı ve bu sınava sadece 1. Sınavı geçenler girebiliryor. Hafızanızı test etmeye yarıyan sorular soruluyor. Bu 2 sınavı geçen kişiler Bilim Sanat Merkezi’ne giriş hakkı kazanıyor.
http://biliminsesi.org/evgen/wp-content/uploads/2016/03/800px.jpg
   Bilsem’in içinde Matematik, Fen, Bilgisayar, Sosyal ve Türkçe gibi dersler bulunuyor. Her birinde farklı deneyimler ve bilgiler kazanıyorsunuz. Ayrıca molalarda arkadşlarınızla vakit geçirerek eğlenebiliyorsunuz. Öğretmenler ise çok iyi kalpli ve anlayışlı.
   Bilsem’de ,insanlar ilgi duyduğu alnaları ve yeteneklerini keşfediyor. Bu deneyimi yaşamak ve zakasını sınamak isteyen herkes Bilsem giriş sınavına girmeli.