Konu: Uzaktan eğitim- Yorumlama ve düşünceler

Bu konu, bu sene bizi tamamıyla kapsayan bir konu oldu.
Covid-19 nedeni ile herkes evlerinde eğitimine devam ediyor.  Ne kadar okulların açılması için çabalansa da, sağlığımızı öncelikli tutmalıyız. Bu yüzden de BİLSEM'de de eğitimimiz uzaktan devam ediyor. Classroom ve zoom üzerinden derslerimizi ve ödevlerimizi tamamlıyoruz. Bana sorarsanız bu eğitim sürecinde bu bile fazla. Çoğu çocuk eğitiminden eksik kalıyor, imkanımızın yettiği kadar eğitimimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Bunun için farklı farklı programlar, çalışmalar düzenlenmesini isterim. Zoom çok iyi bir düzenleme ve kodlamaya sahip bir uygulama. Ama bence şunun üzerinde biraz çalışmalar yapılmasını isterim:

- Zoom, internet kullanılmayacak bir uygulama haline gelirse hem daha çok yüklemeye sahip olacak hem de çevresinde internetten yoksun kalan çocuklara yardımı dokunacak.

- Ayrıca bilgisayar, tablet, telefon gibi uzaktan eğitimde kullanılabilecek teknolojik aletler, bu teknolojik aletlerden yoksun kalıp, eğitimine katılamayan çocuklar için afişler, etkinlikler ve daha çok türlü çalışmalar olabilir.

- Ders kitapları bizim eğitimimiz için gerekli olan dokümanlardır. Ailesinin maaşı belli bir miktarın altında olduğu zaman ders kitaplarında uygun bir indirim olmasını isterim.

Kısacası bu dönemde çok dikkatli olmalıyız. Elimizden geldiğince hem sağlığımıza hem de eğitimimize dikkat etmeliyiz. Burada yazdığım bir kaç madde ile bitmiyor daha çok birlik içinde olursak bu Covid-19 dönemini sağlıklı ve mutlu bir şekilde atlatabiliriz.

Teşekkürler...