1

Konu: Bireysel Değerlendirme Müzik Sınavı

Herkese merhaba, yetenekli bir kızımız müzikten değerlendirme sınavına girmeye hak kazandı. Kısa bir süre sonra mülakata girecek. Sınavın nasıl olacağına, neler yapması gerektiğine dair resmi kanaldan video paylaşıldı. Güzel. Benim öğrenmek istediğim buradaki puanlama sistemi nasıl yapılıyor. Örneğin tek ses ya da iki ses kategorisi kaç puan veya ezgi tekrarı tamamı ya da tek bir ezgi kaç puan üzerinden değerlendiriliyor. Daha da önemlisi toplamın ne kadarını yapabilen kazanmış oluyor. (örneğin 100 üzerinden 70 ve üzeri kazanır gibi). Belki bir yerde yazılıysa da ben göremedim. Bilen biri aydınlatırsa çok sevinirim. Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim..

Cvp: Bireysel Değerlendirme Müzik Sınavı

Bilsem müzik sınavı önceki yıllara göre çok daha zor hale geldi. Bunun sebebi de artık soruların bilsemlerin kendi tarafından değil bakanlıktan gelmesinden kaynaklı. Geçen yıl yüzlerce kişiden sadece 2-3 kişi kazanan bilsemler olduğunu biliyoruz.

Puanları 5 juri veriyor ve hakkaniyet açısından mod ortalaması alınıyor. Bu açıdan güvenebilirsiniz. Yanlış bilmiyorsam 85 üzeri olanlar kazanıyordu. Tabi değişim göstermiş olabilir bu durum.